Druga młodość magika ze Swansea

Kategoria:

0
0

Niegdyś słynął z popisywania się na boisku swoimi zagraniami, które uważał za tak niesamowite, że sam wycinał je z nagrań meczów Swansea i wysyłał telewizji Sky Sports, aby ci umieszczali je w znanym na Wyspach programie Soccer AM. Popisy Lee Trundle’a rzeczywiście mogły powalać na kolana i regularnie pojawiały się w paśmie brytyjskiego nadawcy.

Swoje największe sukcesy Anglik święcił właśnie we wspomnianej drużynie „Łabędzi”, dla których w latach 2003–2007 zdobył w 146 meczach zdobył 78 goli. Wcześniej i później grywał w mało znanych (z wyjątkiem krótkiego epizodu w Leeds United) drużynach, w których nie miał już takiej łatwości w pokonywaniu bramkarzy rywali. W 2013 roku powrócił do Swansea, gdzie rozpoczął pracę z drużynami młodzieżowymi i objął funkcję ambasadora klubu.

Lee Trundle za czasów Swansea

Praca w byłym klubie nie okazała się jednak na tyle czasochłonna, aby zrezygnować z piłkarskiej kariery. Trundle do kopania piłki wrócił w sierpniu ubiegłego roku w barwach walijskiego Llanelli A.F.C i od tej pory rozgrywa swój prawdopodobnie najlepszy sezon w karierze. Anglik w 26 spotkaniach zdobył dla nowego klubu 46 goli, wliczając w to aż osiem hat-tricków i pomógł odradzającym się po bankructwie „The Reds” w awansie.

Tak Trundle radzi sobie w wieku 40 lat – hat-trick w doliczonym czasie gry

Materiał klubowej telewizji Swansea, która odwiedziła Trundle’a w Llanelli